Опалення мийок самообслуговування зимою
Як працює мийка самообслуговування зимою?
Щоб зрозуміти, як працює автомийка самообслуговування зимою, потрібно розібратись, якими критеріями повинен відповідати комплект для функціонування при негативних температурах. Адже від вибору будматеріалів, обладнання та дотримання правил технології будівництва залежить ефективність роботи та дохідність комплексу в зимовий період.
Всі підтвердженні замерзання системи та установи накопичення та подачі рідини повинні встановлюватись нижче рівня промерзанню ґрунту. Обов'язковий вибір не піддається деформації під впливом температур матеріалів для будівництва автомобільної мийки. Також дуже важливо облаштування системи «Антифрост» та монтаж теплих підлог на кожному миючому пості.
Як облаштовується мийка самообслуговування для ефективної праці зимою
Для ефективної роботи мийки самообслуговування зимою в процесі її проектування та будівництва обов’язково потрібно передбачити:
- монтаж системи водопостачання, системи дозування в технічній кімнаті, очистка стоків нижче рівня промерзання ґрунту
- створення для персоналу мийки самообслуговування зимою оптимальних умовах роботи
- облаштування теплих підлог на кожному пості миючого комплексу
- монтаж системи «Антифрост» - для передбачення замерзання рідин в магістралях низького та високого тиску
- проектування та встановлення ефективних систем очищення стічних вод (оптимальний варіант - септики)
- безперебійну поставку на мийку самообслуговування зимою ефективної авто хімії та контроль її концентрації та підігрів
Системи водопостачання, дозування, очищення стічних вод
Для того щоб зрозуміти, як працює автомийка самообслуговування зимою, розглянемо правила монтажу системи водопостачання. Проектування системи подачі води, щоб труби не контактували з залізобетонними конструкціями, так як є ймовірність промерзання ґрунту значно висока.
Підбирання оптимального для запобігання замерзання рідин та матеріал виготовлення труб системи водопостачання. Монтування магістралей подачі води нижче рівня промерзання ґрунту від 60 до 140 см (залежить від регіону та середніх температур в зимовий період).
Для ефективного очищення та запобігання замерзання стоків на мийку самообслуговування зимою встановлюється септик або каскад септиків. Процес чистки в подібних ємностях супроводжується бурною діяльністю бактерій з виділенням тепла, тому при постійній роботи комплексу стічні води в них не замерзають.
Вибір матеріалів та технологій будівництва комплексу
На ринку немає спеціально призначених для експлуатації в літній або зимовий період будматеріалів. Але існує два критерії, яким повинні відповідати – якість та дотримання потреб технології в процесі будівництва та монтажу.
Для забезпечення ефективної роботи автомийки самообслуговування в зимовий період потрібно:
Облаштовуємо теплі підлоги на кожному комплексі
На кожному пості автомийки монтується тепла підлога, яка складається з труб певного діаметру. Система для подачі та циркуляції теплоносія для підігріву підлог при низьких температурах: Між чорновим та фінішним шаром бетону монтується екструдований пінопласт, встановлюється теплоізоляційний екран, після чого проводиться розводка труб для теплої підлоги.
- встановлюється армуючи сітка з арматури певного діаметру – для зв’язування шарів та надання міцності бетону
- завершальний етап – фінішне оздоблення поверхні теплої підлоги
- облаштування теплої підлоги виключає ризик утворення льоду на його при від’ємних температурах, запобігає замерзання стоків та сприяє їх безперешкодному відведенню в септики або каналізацію
- вибирають якісний бетон для будівництва комплексу
Якісний бетон та дотримання технологій по його заливці – це гарантія конструктивної міцності всіх конструкцій та ефективної роботи комплексу. Щоб якісно облаштувати чорнові та фінішні шари бетону, на автомийці самообслуговування рекомендується:
- створювати пісчано-щебневу подушку з щебеню фракцією від 20 до 40мм, товщиною 15-20 см:
- використовується якісний бетон марки: М 250, М300
- облаштовують з арматури діаметром 10-12 мм, армуючу сітку для зв’язування та кріплення всіх шарів бетону
- доставляти бетон на об’єкт та здійснювати його заливку безпосередньо міксерами компанії-виробника
- зливати бетон по маякам та обов’язково чітко його утрамбувати
- підготовлюють спеціалістів та створюють оптимальні умови для роботи персоналу
Щоб створити оптимальні умови для роботи персоналу мийки самообслуговування зимою, потрібно утеплити всі адміністративні та технічні будівлі. Всередині приміщень монтується та підключаються системи опалення.
Монтування системи «Антифрост»
Укомплектована термодатчиками система «Антифрост» призначена для автоматичного включення циркуляції води в системах низького тиску при зменшенні температури нижче +4°С. Вона здатна забезпечити безперервну роботу комплексу зимою при зменшенні температур до -15-20°С.
Комплектація системи «Антифрост»
- циркуляційний насос
- набір клапанів
- пістолети які призначені для експлуатації зимою
Мало хто зимою в сильні морози опалює всі 6 постів. Звичайно працює один-два пости в робочому режимі. Інші в черговому режимі або повністю відключаються, якщо це передбачено при будівництві. Якщо морози довготривалі, тоді обладнання консервується, щоб уникнути лишніх витрат. Так як мало хто захоче користуватися мийкою при температурі -30°С та нижче.
Для нормального функціонування мийок самообслуговування зимою, тут йдеться мова про відкриті авто-мийки не маючи капітальних стін, даху, воріт та класичного опалення у вигляді радіаторів опалення, необхідного, по перше, циркуляція води з всіх водних/миючих пістолетів, якими обладнання Ваша мийка, по друге, система анти-замороження або система Антифрост.
Циркуляція води або Зимовий режим
До першої системи достатньо простої, можна віднести наявність зимових пістолетів, це такі в якому циркуляція працює постійно, при наявності тиску в гідравлічній системі. Також сюди потрібно віднести систему електроклапанів та автоматики, яка увімкне подачу води в зимовий період та вимкне її коли потепліє. Для невеликого числа компаній така система автоматична, для більшості вона працює в ручному режимі.
Ще хочеться замітити, що частина компаній в першу чергу європейських, воду, яка циркулює під час зимового періоду очищують з допомогою фільтрів та використовують зворотно, використовують насосні групи. Тут кожен вирішує сам, що вигідніше, провести монтаж циркуляції зимового режиму під час будівництва, а також подальше обслуговування такої системи з заміною фільтрів та ремонтом занурю вальних насосів. Або в зимовий період не використовувати воду повторно та спростити дану операцію.
В другому випадку Вам прийдеться платити за воду, яка буде втікати в каналізацію. Але якщо у Вас свердловина або дешевий тариф, то це може бути дешевше першого варіанту. Потрібно підрахувати, проаналізувати на прийняти рішення.
Антифрост та розумна тепла підлога
До другої системи, яка відповідає за експлуатацію мийки в зимовий період відноситься система «тепла підлога», обігрів магістралей до поворотної консолі та правильний вибір джерела опалення, а також його монтаж та налаштування. Отже, «розумна тепла підлога» елемент системи Антифрост в першу чергу відповідальний за незамерзання води на поверхні бетонної підлоги на миючому пості.
Його призначення у відмінності від аналогічної системи для житлових приміщень, не гріти температуру в приміщенні, а не давати воді замерзнути. Так як гріти повітря на відкритому пості, це як "черпати ложкою воду з моря".
Відповідно тут необхідний інший температурний режим в трубі теплої підлоги, він повинен бути змонтований по іншому, а саме головне його потрібно правильно обв’язати та підібрати до нього економічне, доцільне джерело тепла.
- монтаж теплої підлоги равликом
- довжина контурів не більше 100 м (не критично)
- 2 контура на поста
- діаметр труби 18 і не більше
Температура подачі 20-30°С, а залежності від довжини контуру, діаметру труби та швидкості протоку в трубі. Але основний показний це температура на звороті. Саме по ньому кваліфікований спеціаліст визначить наскільки грамотно та правильно у Вас зроблений монтаж теплої підлоги.
Тип теплоносія етиленгліколь або аналог, але ні за яких обставин НЕ ВОДА!
Розумна тепла підлога
В технологічних компаніях регулювання температури теплоносія, швидкості його циркуляції, а також регулювання роботи котельного обладнання відбувається в автоматичному режимі, у одиниць також є можливість, показу інформації в окремому мобільному або ВЕБ додатку.
Види і типи котлів
Основні варіанти обладнання на даний момент, яке використовується на мийках самообслуговування, це твердопаливні, пелетні, дизельні, газові, та електричні котли, для опалення теплих підлог та води використовуючи центральне опалення.
Твердопаливні котли. Цей варіант на даний момент являється самим популярним та має головну перевагу перед іншими (дизельними, електричними), це витрати на опалення в процесі експлуатації мийок самообслуговування.
Також до переваг даної системи варто віднести достатню надійність. А так як паливом для такої системи являються дрова, щепа, вугілля або пелети, тоді в споживача появляється вибір в залежності від доступу одного або іншого джерела палива появляється можливість економії.
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям
Популярні статті
5532
В даній статті ми розглянемо різні електричні схеми підключення, а також схемі&n...
4701
Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення
4297
Здавалося б, що складного в завданні встановити якісну систему димоходу для прив...
3714
Так як ми є виробниками опалювального обладнання, клієнти запитують у нас про мо...
3311
Дана стаття містить інформацію про "Вимоги до котельного приміщення для твердопа...