logo

Підключення буферного баку для твердопаливного котла

З кожним днем все більше людей переходить на автономну систему опалення. Її встановлення пов’язана з великими затратами та силами, однак результат не заставить себе чекати та і окупиться за декілька років. Найбільшим попитом користуються твердопаливні котли. Вони економні, більш ефективні та не потребують дозволу на встановлення. Однак, сам процес монтажу зв’язаний з багатьох додаткових нюансів, одним з яких – це встановлення буферної ємності. Багато користувачів задаються питанням, потрібна вона чи ні та яка функція покладена на тепло-акумулятивний бак?

монтаж буферного баку до твердопаливного котла фото

Що таке буферна ємність

Буферна ємність – це той же тепло-бак або теплоакумулятор. Навіщо дане обладнання потрібне в систем та яке місце займає в роботі твердопаливного котла. Перед тим як купити та встановити буферну ємність, потрібно ознайомитись з її призначенням.

Теплоакумулятивним баком називають ємність великого розміру, яка виконує ряд важливих функцій в опалювальній системі. Головне завдання, даної ємності – це накопичувати надлишкову теплову енергію, яка утворюється з допомогою твердопаливного котла та використовувати її при необхідності, наприклад, коли зменшеться температура в системі або котел перестає працювати. Роль акумулюючого баку набагато ширше енергозберігаючої функції. Тому потрібно ознайомитись з всіма її можливостями.

Переваги буферного баку для опалення

  • буферна ємність дає можливість використовувати декілька джерел тепла та підключати їх до однієї системи
  • використовуючи енергетичні запаси котла, Ви можете економити на паливі до 50%
  • теплоакумулятор виступає стабілізатором температурного режиму та помагає уникнути перегріву системи
  • завдяки контролю температури з допомогою буферного баку можна уникнути остигання приміщень та наладити автоматичний процес обігріву
  • наявність акумулятивної ємності дає можливість правильно налагодити роботу опалювальної системи та продовжити термін дії твердопаливного котла
  • вам не потрібно постійно підкидувати паливо в котел, з допомогою тепло акумулятора Ви зможете звільнити для себе час від подібного завдання на більш тривалий час
  • експлуатація твердопаливного котла стане зручною та безпечною

Це далеко не всі переваги, які Ви отримуєте від підключення до котла буферного баку. Так як при роботі з тепловим стабілізатором паливо буде згорати в котлі до кінця, тоді в ньому буде менше сміття та шламу від горіння, а значить його чистка буде не такою частою. Так саме стосується і відкладень сажі в димоході. Правильне використання опалювальної систем являється заставою для її безпеки та довговічності, не говорячи вже про суттєву економію.

Використання твердопаливного котла

Твердопаливні котли – це обладнання, яке направлене на виробіток теплової енергії з використання твердого палива. Часто використовується деревина та вугілля, такий вид котлів працює з високою інерційністю. Вони дуже економічні та дають можливість довгий час зберігати теплову енергію. Однак щоб постійно підтримувати температуру в приміщенні, потрібно регулярно підкидати в топку тверде паливо. І тут є сенс встановлення буферного баку.

твердопаливні котли для буферного баку фото

Наприклад, в процесі згорання палива температура досягає критичних високих значень, які дуже великі для опалення приватного будинку або приміщення, тепло акумулятор забирає на себе різницю та зберігає її, щоб використовувати в підходящий момент, відповідно весь виробіток енергії не буде просто згорати або тратитись в пусту.

Накопичена енергія за рахунок теплового акумулятора буде тратитись в моменти, коли температура опалення буде падати, наприклад, коли Ви забудете підкинути паливо або в той час коли котел буде працювати з меншою ефективністю. Тобто буферна ємність не тільки забирає на себе частину теплової енергії та дає можливість спалювати паливо в котлі до кінця але і зберігає потрібний температурний рівень в приміщення при зменшенні інтенсивності.

Звичайно це відбувається в нічний час, коли паливо ніхто не підкидає в камеру згорання. За рахунок вищеописаного функціоналу теплоакумулятора виключається ризик перегріву котла, що може привести до вибуху, а також є можливість підтримувати температурний режим опалення навіть в момент нехватки палива в котлі.

Робота в комплексі твердопаливного котла з акумулятивною ємністю – це правильне рішення, яке дає можливість безперебійно опалювати приміщення з надійним рівнем безпеки.

Плюси та мінуси буферного баку

В цілому призначення буферного баку зрозуміло, однак варто окремо розглянути всі переваги та недоліки, щоб оцінити доцільність даної інсталяції. Отже, які плюси добавить тепло акумулятор в систему опалення?
  • твердопаливний котел буде працювати в більш економному режимі, а завантаження палива зменшиться до 50%
  • зменшиться регулярність завантаження палива
  • буферний бак модна використовувати з іншими джерелами тепла та поєднувати
  • дає можливість застосовувати буферний бак для систем ГВП
  • додає зручність та забезпечує безпеку системі опалення
  • зберігає та продовжує термін дії котла
  • не потребує спеціального обслуговування
  • технічно можна встановити котел великою потужності для невеликих приміщень
  • може працювати в статичному режимі, дає можливість повністю автоматизувати процес опалення

Але, крім всіх приведених переваг, головна ціль буферного баку – це забезпечити котел від перегріву. Твердопаливні котли постійно потребують контролю, так як виробляється високий рівень енергії може стати причиною сильного перегріву. З найменших наслідків – просто вихід з ладу котла, а з серйозних це його вибух. Тепловий акумулятор забирає на себе надлишок вироблюваної енергії та виключає подібні наслідки. Що стосується не достатків, то вони теж присутні. Вони не настільки важливі, як переваги буферного баку, але їх також необхідно переглянути перед тим як купити буферний бак.

При повному остиганні котла та довготривалого невикористання системи опалення, щоб запустити її в роботу та прогріти будинок, потребує пару 4 годин, (але це все залежить від підключення самої опалювальної системи та опалювального пристрою, тобто від твердопаливного котла).

В порівнянні з великою кількістю переваг, недоліки здаються не такими явними, так і для деяких пунктів є альтернативні шляхи вирішення. Наприклад, якщо Ви хочете в момент щоб в момент остигання, Ваш будинок швидше нагрівся, тоді в бак можна встановити додатковий електричний «ТЕН», який має функцію швидкого нагрівання теплоносія. Важливо, що при допомозі твердопаливного котла та акумулятивного бака, Ви зможете зробити перебування в приміщенні комфортним та при цьому безпечним, а вкладені кошти в опалювальну систему швидко себе виправдають.

Як розрахувати потрібний об’єм буферного баку

Перед купівлею теплоакумулятора спочатку необхідно визначити її об’єм в залежності від площі приміщення, потужності котла, а також споживання тепла. Розрахунок проводиться по стандартному алгоритму на основі нижченаведеної формули.
  • Q = c × m × (T1-T2), де^
  • Q — загальна кількість потраченої енергії
  • c — питома теплоємність рідини
  • m — маса теплоносія
  • Т1 - Т2 — різниця температур в градусах
Розраховане значення в кінці повинне бути скоректовану з обліком додаткових факторів, які впливають на систему опалення: а саме наявність інших джерел тепла, ступінь утеплення, кліматичний пояс та інші. Якщо звернутись до практики, то дослідження показали, що оптимальним значення при виборі об’єму буферного баку стає співвідношення: для площі 200 квадратних метрів, потрібна ємність 1000 літрів. Виходячи з подібного співвідношення та площі приміщення Ви зможете правильно підібрати об’єм ємності. У випадку виникнення труднощів краще звернутись до висококваліфікованих монтажників, які мають великий досвід роботи.

Методи підключення буферного баку

Якщо Ви розрахували необхідний об’єм ємності та зібрались купити акумулятивну ємність, тоді лишається тільки її встановити. Краще за все підбір та встановлення акумулятивного баку довірити спеціалістам монтажниками, так як різна неточність може привести до неправильній роботи акумулятивного баку та всій роботі опалювальної системи, а також твердопаливного котла.

Отже почнемо з самої простої схеми підключення. Вона більше підходить для невеликих приміщення або будинків з невеликою площею, де не потрібне встановлення потужного котла. Даний метод являється не тільки самим простим але не дуже дорогим.

Система складається з наступних елементів:

  • твердопаливний котел
  • буферний бак
  • трубопровід
  • циркуляційні насоси

При даному варіанті є доречним, якщо тиск у всій системі однаковий, не інакше як можуть проходити збої в роботі. Якщо Ви хочете більш надійну опалювальну систему і при цьому може бути впевненим, що необхідної кількості тепла хватить навіть в саму холодну пору або при розширення площі, тоді буде краще спочатку вдатися до більш важкої системи підключення. Вона включає в себе такий набір обладнання.

схема підключення буферного баку фото

  • твердопаливний котел
  • буферна ємність середнього або великого об’єму
  • теплообмінник
  • манометр
  • термометр
  • магнієвий анод – для запобігання накипу в тепло акумуляторі

В останній схемі до акумулятивного баку котел буде підключатись через верхню точку – для подачі тепла, а через нижню – для виходу холодної води. Для більш коректного використання накопиченої теплової енергії у вищевказану схему добавляється змішувальний блок, від дозволить контролювати рівень температури та зберігати на довгий час тепло, яке вироблене баком акумулятором. Монтаж системи опалення з буферним баком та твердопаливним котлом можуть здійснювати тільки висококваліфіковані монтажники та монтажні організації.

Обв'язка системи опалення з теплоакумулятором

При використанні буферної ємності під час роботи твердопаливного котла, гаряча вода поступає в теплоакумулятор. Акумулятивна ємність накопичує надлишкову теплову енергію, а тоді віддає її в систему опалення та опалювальним пристроям. Після цього як твердопаливний котел завершив спалювання палива, система опалення буде споживатись гарячою водою із акумулятивного баку.

Теплоакумулятор буде підтримувати систему до того моменту поки Ви не завантажите в котел палива. За рахунок цього Ви будете економити паливо для котла, а також Ваші кошти. Буферна ємність захищає систему опалення від перегріву, за рахунок відбору надлишкового тепла на себе, а також працює як гідравлічний вирівнювач, стабілізує тиск в системі.

обв'язка твердопаливного котла для опалення будинку фото

1. Твердопаливний котел Maxus DUO+ 6. Пелюстковий клапан 11. Триходовий клапан
2. Бак розширення 7. Буферна ємність 12. Змішувальний вузол підлогового опалення
3. Група безпеки 8. Автоматичний розповітрювач 13. Змішувальний вузол ГВП
4. Цикуляційний насос 9. Командо-контролер 14. Підлогова гребінка
5. Термостатичний триходовий клапан 10. Сервопривід 15. Сонячна системи
Деякі монтажники кажуть що теплоакумулятор не потрібен для пеллетного котла, Ми як виробники пелетних котлів і буферних ємностей обов'язково рекомендуємо монтувати дану ємність в систему за рахунок таких особливостей:

Значна економія енергоресурсів до 30%.

Захист від перегріву системи опалення за рахунок буферного обсягу теплоносія.

Підключення декількох джерел тепла одночасно (твердопаливний, газовий, електричний котел, сонячні колектори, тепловий насос).
Дає можливість працювати котлу максимальній потужності на постійній основі, це в свою чергу збільшує термін експлуатації котла, зменшення утворення конденсату, а також сприяє повному згорянню палива, а це знижує кількість шкідливих викидів, тобто зменшується період його очищення.
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям
Підключення буферного баку для твердопаливного котла
0
Автор статьи -

Популярні статті

Схеми підключення водяних тепловентиляторів до системи опалення фото
5532
В даній статті ми розглянемо різні електричні схеми підключення, а також схемі&n...
Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення фото
4701

Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення

Правила підбору та монтажу системи димоходу для твердопаливного котла фото
4297
Здавалося б, що складного в завданні встановити якісну систему димоходу для прив...
Монтаж опалювального обладнання фото
3714
Так як ми є виробниками опалювального обладнання, клієнти запитують у нас про мо...
Котельне приміщення для інсталяції твердопаливного котла фото
3311
Дана стаття містить інформацію про "Вимоги до котельного приміщення для твердопа...

Ми у Фейсбуці