Повітряне опалення, переваги та недоліки
Дана стаття містить в собі:
I. Вступ
II. Принцип дії повітряного опалення
III. Переваги та недоліки системи теплогенераторів
IV. Монтаж та принцип роботи теплогенератора
V. Теплогенератори від виробника Airmax
VI. Висновок
I. Вступ
Країни Європи, а також Америка вже давно опалюють свої приміщення з допомогою нагрітого повітря. Повітряне опалення дає можливість досягнути максимального коефіцієнту корисної дії для опалення житлового будинку або виробництва в порівнянні з водяною системою опалення. На сьогодні системи повітряного опалення приватного будинку викликають зацікавлення в багатьох людей. Виробники даного повітряного обладнання представляють щось нове та ефективне для споживачів України. Насправді дана інформація являється діючою?. Давайте розбиратись.
Опалення повітрям являється дуже практичним. Щасливі споживачі, які нагрівають свої будинки та виробництва таким методом відмічають такі переваги:
- абсолютна безпека
- високоякісна автоматика для правильної та чіткої роботи процесів
- висока швидкість нагріву
- економічність
- низьке енергоспоживання
- високий ККД
- надійність та довговічність
- естетичність обладнання
Традиційно систему повітряного опалення пропонують використовувати з допомогою теплогенератора. Нагнітальне в теплообмінник повітря нагрівається та рухається по повітроводам, тим самим нагріваючи повітря в приміщенні. Остигле повітря через решітки в підлозі або зворотнім повітроводам вертається назад в теплогенератор.
II. Принцип дії повітряного опалення
Система повітряного опалення – це ще один тип опалювальної системи в порівнянні з водяною. В даній системі теплоносієм виступає нагріте повітря, яке переносить енергетичний потенціал з одного середовища в інше.
Повітряне опалення – це комбінація тепла в мережі повітроводів та повітророзподільних пристроїв. Джерелом нагріву являється теплогенератор на твердому паливі. Дане обладнання генерує певну кількість тепла, яка необхідна для обігріву житлового будинку або виробництва, відповідно – це тепло переноситься повітрям по повітроводам в задане приміщення.
III. Переваги та недоліки теплогенераторів
В даному розділі Ми розглянемо деякі переваги та недоліки системи повітряного опалення.
Переваги повітряного опалення
- Зручне регулювання температури в приміщенні
- Не потрібно встановлювати опалювальні пристрої біля вікон, тобто виключаємо наявністю опалювальних батарей та інших опалювальних контурів.
- Двосистемне обладнання: нагрів приміщень, а також охолодження приміщення в літній період. Даним образом подача теплого та холодного повітря здійснюється з допомогою одної системи повітроводів, а це економить простір.
Недоліки повітряного опалення
- Самим комфортним типом опалення являється перенос тепла з нижньої частини в верхню зону. Дана система повітряного опалення діє навпаки. В такому випадку комфортні параметри теплового клімату не дотримуються.
- Для обігріву приміщення потрібна велика кількість повітря, відповідно широкі повітроводи, які потрібно закривати в стельовому просторі, за рахунок чого значно збільшується зниження стелі в приміщенні. При цьому виникають проблеми з архітектурою та дизайном.
- Погана інерція. Система повітряного опалення являється одною з неінерційних – це говорить про це, що під час роботи даної системи споживач відчуває певне тепло, але при вимкненій системі приміщення швидко охолоджується. Це великий недолік повітряного опалення в порівнянні з водяною системою опалення.
- Повітряне опалення житлових та виробничих приміщень
- Канальні системи опалення підходять для достатньо великих за площею будівель, а також для побутового та комерційного призначення (дім, офіс теплиця). Однак потрібно мати на увазі, що її вартість для невеликої будівлі або житлового будинку може здатися високою. Що втім цілком окупається її перевагами.
- Локальні системи повітряного опалення, навпаки відмінні в маленьких приміщеннях, а також там де рівномірний нагрів всього приміщення не принциповий. Це можуть бути дачі, заміські будинку, майстерні та невеликі складські приміщення.
IV. Монтаж та принцип роботи теплогенератора
Повітряне опалення може бути, як природнім (гравітаційним), а також примусовим. В першому випадку пересування повітря проходить за рахунок різниці температур та щільності повітряних мас. При такій системі опалення, тепле повітря, яке поступає через вентиляційні повітроводи витісняє холодне повітря в нижню частину приміщення.
В системах з примусовою циркуляцією використовується внутрішнє джерело енергії для забезпечення потрібної інтенсивності циркуляції. Така система являється більш ефективною та не залежить від відкритих дверей та вікон. Крім того, застосування вентиляторів дає широкі можливості регулювання подачі та температури в приміщенні, що достатньо неважко організувати з використанням сучасних систем автоматизації. Управління тепловим комфортом можна здійснювати з допомогою автоматики та програмованого термостату з налаштуваннями температури повітря різних режимів. Даним чином, забезпечується високий комфорт та економність системи повітряного опалення.
Опалювальний пристрій (теплогенератор) повинен мати всю необхідну систему контролю безпеки та регулювання процесу горіння палива, а також температурні датчики. Повітроводи повинні бути з нержавіючої оцинкованої сталі, їх з’єднання виконується з допомогою спеціальних хомутів. Повітряні теплогенератори, можна використовувати від різних виробників. Наша компанія пропонує переглянути теплогенератор, який призначений для обігріву будинку та виробництва, який працює на твердому паливі.
При умові правильного та грамотного монтажу та проектування термін експлуатації складає більше 20 років.
V. Теплогенератор від виробника Airmax
Теплогенератор від виробника Airmax – це котел, в якому дрова являються основним джерелом для нагріву повітря. Топка виконана з високоякісної, кислотостійкої жаростійкої сталі. Виробляються повітряні котли потужністю від 30 до 390 кВт, завдяки яким можна опалювати приватний будинок та великі виробничі приміщення. Даний повітряний котел має велику перевагу над іншими виробниками даного обладнання. Такою перевагою являється встановлення пальника на відпрацьовані масла.
Дана модель такого котла, в якому основним джерелом палива - це відпрацьовані масла. Такий повітряний котел ідеально підходить для обігріву СТО, автомийок, а також для споживачів, які мають доступ до безкоштовного відпрацьованого масла. Якісний пальник, який працює з допомогою відпрацьованого масла, монтується в котел виготовляється в Польщі та має високі рейтинги та Європейські сертифікати.
Переваги повітряного котла Airmax
- низька вартість теплогенератора
- низька вартість інсталяції
- низькі експлуатаційні витрати
- швидкий нагрів приміщень
- високоефективна робота
- невибагливість в використанні
- довговічність конструкції
Підбір теплогенератора для будинку та виробничих будівель
Модель кВт | Площа поверхні | Об’єм м³ |
30 | 100 / 150 м³ | 500 |
60 | 200 / 250 м³ | 1,000 |
90 | 300 / 350 м³ | 1,500 |
140 | 500 / 600 м³ | 3,000 |
280 | 1,000 м³ | 5,000 |
390 | 1,800 м³ | 8,000 |
VI. Висновок
В завершені можна сказати, що всі недоліки та важкості з ціною, монтажем, окупаються легкістю в управлінні (як правило – це виставлення температури на дисплеї) та комфортом при її експлуатації.
В любому випадку, перед тим як приступати до монтажу системи повітряного опалення, необхідно проконсультуватися з спеціалістом монтажником. Це допоможе підібрати оптимальний склад обладнання та запобігти багатьох проблем під час її експлуатації.
Рекомендуємо переглянути теплогенератори від виробника
Популярні статті
Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення