Принцип роботи промислового парового котла на твердому паливі
Парові котли призначені для забезпечення технологічним паром виробничі підприємства різних призначень: промислових, сільськогосподарських та підприємств харчової промисловості. Пар використовується для виробітку електроенергії, бере участь у виробництві останнього продукту, а також у вигляді високотемпературного теплоносія, який має високий коефіцієнт теплообміну. Для кожного методу використання пару потрібні різні параметри температури, тиску та степеня «сухості».
В місцевості де відсутнє центральне опалення, промисловий твердопаливний паровий котел являється одним з кращих рішень питань про опалення. Окрім нагрітого теплоносія, одночасно виробляється велика кількість пару, який необхідний для сільськогосподарських потреб, продуктової промисловості та інших.
Промислові парові котли великої потужності на твердому паливі, одночасно працюють на нагрів теплоносія та виробництво пару. Принцип роботи полягає в наступному:
Вода, яка поступає в теплообмінник, попередньо підігрівається, нагрітим в процесі горіння палива повітрям. Спалювання палива відбувається при високій температурі. Вода, доводиться до точки кипіння та випаровується. Вологий пар поступає в спеціальний колектор, де частинки вологи видаляються. Після цього пар додатково підігрівається до необхідної температури. Парові промислові котли поділяються на дві категорії, по теплообміннику всередині пристрою.
Жаротрубні та водотрубні парові котли
В відмінності від пристроїв, які працюють на нагрів теплоносія до температури 60-90°С, розрахунок потужності парового котла виконується по спеціальній формулі Q = 0,001163 × {D × (iп-iп.в)} / η. Провести всі необхідні розрахунки, може тільки грамотний спеціаліст теплотехнік.
Пар, який утворюється завдяки перетворенню теплової енергії, отриманої шляхом спалювання твердого палива та передавальної рідини теплоносія. По своїм конструкційним особливостям, котел для парового опалення на твердому паливі відноситься до одної із груп:
Газотрубні агрегати – нагріті димові гази проходять по трубам, які розташовані в ємності, яка заповнена теплоносієм. Таким чином, тепло передається від диму до рідини. В промислових цілях, даний вид котлів використовується дуже рідко, по причині низької продуктивності.
Водотрубні агрегати – високопродуктивні промислових твердопаливні котли мають розташований всередині топки водяний контур. Теплоносій, який циркулює по трубам, швидко нагрівається до температури кипіння. Пристрій парового котла на твердому паливі має, так кажучи подвійну підготовку пару. Процес перетворення здійснюється наступним чином:
Виробництво насиченого пару – утворюється в процесі кипіння. Пар містить велику кількість вологи та знаходиться в динамічній рівновазі з киплячою водою. Насичене пароутворення використовують для підігріву нафтопродуктів, перед транспортуванням по трубам. В деяких випадках пар застосовується для систем опалення виробничих приміщень.
Перегрітий пар – воду доводять до температури кипіння, після чого у вигляді газоподібної речовини відправляють в спеціальний сепаратор, для видалення частин вологи. Котли, які використовують принцип перегрітого пароутворення, застосовуються в багатьох галузях промисловості.
Де використовуються промислові твердопаливні парові котли
Твердопаливні котли для парового опалення використовують в багатьох сферах та галузях виробництва. Найбільш потрібні в наступних областях:
Будівництво – при виготовлені залізобетонних виробів, пар застосовують для додання міцності характеристик продукції. Залізобетонні вироби з допомогою пару пришвидшують сушіння, при цьому запобігає розтріскування бетону, внаслідок недостачі вологості.
Деревопереробна промисловість – пар застосовують для сушки пиломатеріалів. З допомогою пару утворюються оптимальне співвідношення температури та вологості повітря в сушильних камерах.
Виготовлення продуктів харчування – промислові парові опалювальні котли на дровах використовуються для дезінфекції приміщень термічного оброблення продуктів. Широке застосування інсталяції отримали при виготовлені консервів та сухих сумішей.
Нафтопереробна промисловість – нафтопродукти, після вилучення, направляють в цистерни, після чого перевозять для подальшої переробки. Щоб забезпечити безперешкодне транспортування продуктів, їх необхідно швидко і з найменшими фінансовими затратами нагріти до певної температури.
Опалення – промисловий твердопаливний котел також застосовується для парового опалення. Витрати на нагрів зменшуються на 15-20%. Рішення потребує визначеної модифікації вже діючого контуру обігріву.
Класифікація парових котлів на твердому паливі
Різноманітна конструкція парових котлів, які працюють на твердому паливі, дає багато узгоджень для класифікації. Частіше за все в якості основних параметрів використовується метод завантаження палива, конструкція котла, визначаюча час спалювання палива, матеріали теплообмінника та принцип, по якому здійснюється передача енергії.
В залежності від методу завантаження палива, котли поділяються з ручним завантаженням палива і автоматичним. Котли з ручним завантаженням працюють на вугіллі, дровах, брикетах, автоматичні на деревних гранулах (пелеті).
Промислові парові котли одні з найбільш потребуючих теплогенераторів. Повністю перерахувати всі сфери застосування опалювального обладнання вкрай важко.
Встановлення та експлуатація твердопаливних парових котлів
Щоб встановити парове опалення, потрібно знати та дотримуватись декілька простих правил:
-
монтаж системи виконується у згоді з вказівками виробника та діючими СНіП ТА ППБ
-
попередньо готується стійка бетонна основа
-
електропостачання підключається через стабілізатор та автомати, напряму від щитової
-
система димовидалення повинна забезпечувати стабільні та стійкі характеристики тяги
Початкові налаштування виконує представник компанії виробника. Так можна встановити найбільш економний режим роботи витрати палива на паровому котлі. В присутності майстра виконується перший запуск, обладнання ставиться на гарантійне обслуговування.
Паропродуктивність твердопаливного котла напряму залежить від якості води, перед встановленням монтується системи водо-підготовлення та фільтрації.
Робота парового котла потребує постійного коректування налаштувань і обслуговування системи опалення. Проводиться регулярне обслуговування та промивання систем. При умові дотримання правил експлуатації, котел пропрацює весь заявлений виробником термін дії.
Використання твердого палива для промислових парових котлів
Промислові парові котли, які працюють на твердому паливі, у випадку деревообробної, харчової або нафтопереробної промисловості просто не мають альтернативи. Отримати достатню кількість пару з мінімальними витратами, з допомогою іншого обладнання, украй проблематично, але вибрати паровий котел можна і просто для опалення.
Паровий котел на твердому паливі додає собою оптимальний спосіб здійснення теплопостачання в разі настання перебоїв з електрикою, а також при відсутності центрального газопостачання. Це робить його особливо необхідними для дрібних селищ, розташованих на околицях.
Основні переваги парових котлів (парогенераторів) на твердому паливі
-
Твердопаливні системи не потребують постійного обслуговування і здатні працювати в автоматичному режимі, підтримуючи необхідну температуру роботи системи опалення.
-
Висока економічність парових твердопаливних котлів робить можливим створення автономної опалювальної системи. Саме тому подібні котли вкрай затребувані в тих регіонах, які відчувають ряд проблем з подачею газу та електроенергії.
-
Парові котли, що працюють на твердому паливі, відрізняються екологічністю. Вартість палива, використовуваного для підтримки його роботи, досить висока. Крім того, воно відрізняється доступністю.
-
Насиченість обладнання пристроями і датчиками, контролюючими його роботу, значно підвищують безпеку експлуатації.
-
Можна отримати чималу користь також з використання відходів згоряння.
-
Котли подібного типу здатні працювати в умовах підвищеної запиленості, що робить можливим експлуатацію в недобудованих будинках, а також в будинках, що не мають внутрішньої обробки.
-
Термоізоляція в парових котлах створюється за рахунок застосування матеріалів, що не містять азбест.
-
Можливе застосування деяких типів котлів в системах примусовою і природною циркуляцією теплоносіїв.
-
Допустимо переобладнання парових котлів, що функціонують на твердому паливі, для роботи з іншими видами палива, легко здійснюючи перехід від одного на інший.
-
Прямоточний паровий котел не потребують складної експлуатації.
-
Стабільність параметрів обігріву – у відмінності від інших агрегатів, для спалювання твердого палива в котлі і нагрів теплоносія, залишаються під контролем. Збільшена тепловіддача досягається за рахунок режиму газогенерації.
-
Збільшена тепловіддача та економічність – витрати на паливо зменшуються на 10-15%.
-
Відсутня необхідність в розширенні для інсталяції. Продукція сертифікована. Для монтажу не потрібно виконувати узгодження та проектування документації.
Однак парові котли не позбавлені і недоліків:
-
Твердопаливні системи відрізняються високою швидкістю згоряння палива
-
Також твердопаливні парогенератори відрізняються високою небезпекою виникнення пожежі
-
Великі габарити котла та супутнього обладнання, що потребує використовувати під котельне приміщення великої площі
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям
Популярні статті
5532
В даній статті ми розглянемо різні електричні схеми підключення, а також схемі&n...
4701
Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення
4297
Здавалося б, що складного в завданні встановити якісну систему димоходу для прив...
3714
Так як ми є виробниками опалювального обладнання, клієнти запитують у нас про мо...
3311
Дана стаття містить інформацію про "Вимоги до котельного приміщення для твердопа...