logo

Вибір радіаторів для опалення будинку: критерії та поради

Щоб в будинку і квартирі в холодну пору року було тепло і затишно, важливо правильно спроектувати і змонтувати систему опалення. А радіатор – одна з важливих складових. Саме завдяки правильно підібраному обладнанню можна забезпечити ефективність опалювальної системи. Також розглянемо різновиди обладнання та їх особливості. Наведемо рекомендації покупцям, доповнивши їх наочними фото.

 вибір радіаторів для опалення фото

Види опалювальних радіаторів і їх підключення

Різноманітність радіаторів опалення, представлених на ринку, дійсно вражає. І особливо складно зробити правильний вибір непідготовленому користувачеві. Але краще звернутись до досвідченим фахівцям, які вам правильно підберуть потрібну кількість радіаторів для Вашого приміщення.

Тому, в рамках нашої статті, постараємося детально розглянути різновиди опалювальних приладів, приділивши увагу їх ключовим характеристикам і дамо рекомендації щодо вибору відповідного варіанту, виходячи з умов проживання, типу системи опалення та конкретних вимог власника.

Класифікації радіаторів опалення

Опалювальні прилади, що застосовуються у водяному контурі, розрізняютьсяконструкцією ,матеріалом виготовлення ,технічними характеристиками ,дизайном . Далі поговоримо більш детально про види радіаторів і їх особливості.

З яких матеріалів виготовляють радіатори опалення?

Як матеріал виготовлення для опалювальних приладів найчастіше застосовують:
Так, сталеві радіатори опалення можуть бути секційними, панельними або трубчастими. І, в залежності від конструкції, будуть відрізнятися їх технічні характеристики, термін експлуатації, вартість.

Самі прості і недорогіпанельні радіатори. Вони витримують робочий тиск до 10 бар (значення слід дивитися в паспорті відповідної моделі і конкретного виробника).

Радіатори з алюмінію досить швидко нагріваються і віддають тепло в приміщення, тобто мають низьку інертністю. Завдяки великій площі нагрівається поверхні з їх допомогою можна швидко прогріти приміщення.

Опалювальні батареї з чавуну характеризуються високою інертністю – довго прогріваються і довго остигають. Це властивість оцінюється позитивно багатьма користувачами, які страждають від періодичного відключення опалення. Але, з іншого боку, така особливість не дозволяє використовувати чавунні батареї в системах розумного будинку – більшість моделей марно оснащувати терморегуляторами.

Біметал – це не сплав, а коректне з'єднання двох металів в одному виробі: внутрішні елементи біметалічного радіатора виконані зі сталі (іноді міді), а зовнішні (корпус) з алюмінію. Причому сталевим може бути весь«скелет » або ж окремі його частини & ndash; трубопровід або вертикальні напрямні. Перший варіант краще і дорожче.

Крім розглянутих вище матеріалів на ринку можна зустріти радіатори з міді. Але рішення оснастити такими приладами систему опалення обійдеться власнику заміського будинку в круглу суму через їх дорожнечу. Також мідь сприйнятлива до якості теплоносія і вимагає умінь при монтажі.

Мідна батарея опалення гармонійно впишеться в автономну систему опалення заміського будинку, де власник сам зможе контролювати якість теплоносія, його нагрів та інше.

Відмінність батарей за типом конструкції

Радіатори для системи опалення також відрізняються потипу конструкції і це помітно візуально.

Конструкційно батареї бувають:
  • секційні
  • панельні
  • трубчасті
  • пластинчасті
Найпоширеніші – секційні. Вони можуть бути як сталевими, так і чавунними, алюмінієвими і біметалічними. Завдяки ребристій поверхні площа нагріву перевищує фізичні габарити виробу, що позитивно позначається на ефективності використання приладів.

 секційні радіатори для опалення фото

Складаються з окремих елементів, з'єднаних між собою за допомогою ніпельних втулок і прокладок. Саме ці комплектуючі і є найслабшим місцем опалювальних приладів такого типу. Але ,якщодотримуватися правил експлуатації та обслуговування радіаторів, регулярно чистити їх і міняти своєчасно зносилися прокладки, то текти в місцях з'єднання не виникне, а сам виріб прослужить довгі роки .

Панельні опалювальні прилади – одна з найдоступніших пропозицій на ринку. Вони легкі, просто монтуються, невибагливі в догляді, швидко нагріваються. Але також швидко і остигають. Хоча ця властивість дозволяє їх використовувати в комплекті з регуляторами температури.

 панельні радіатори для опалення фото

Ще один різновид конструкції – трубчасті батареї. Вони найбільш популярні серед дизайнерів завдяки наявності самих різних форм і розмірів. Допомагають створити неповторний інтер'єр приміщення, зонувати кімнату, привнести свою родзинку. Трубчасті радіатори також досить ефективні, тим більше, що довжину і кількість секцій можна підібрати під свої потреби.

 трубчасті радіатори для опалення фото

Найменш популярні батареї пластинчастого типу. Такий прилад складається з трубок, по яких циркулює теплоносій, і пластинок, нанизаних на ці труби. Конструкція забезпечує велику площу нагріву, що дозволяє швидко і ефективно обігрівати приміщення. Але вкрай невибагливий зовнішній вигляд посприяв тому, що ці радіатори використовують суто для обігріву будівель виробничого призначення і приміщень загального користування.

 пластинчасті радіатори для опалення фото

Тип підключення приладів

Якщо говорити про підключення, то у опалювальних приладів для водяного контуру опалення воно може бути:
  • боковим
  • нижнім
Бічний тип підключення передбачає, що радіатор до системи опалення буде приєднаний збоку. Для чого в конструкції виробу виробники передбачають спеціальні отвори – праворуч або ліворуч . Але деякі виробники не обмежують покупця, роблячи чотири бічних отвори, і при виготовленні батареї до неї не приварюють кронштейни – тоді прилад можна змонтувати як з правим, так і з лівим підключенням.

Нижнє підключення передбачає підключення до магістралі, що подає і до обратке знизу. Це зручно, якщо потрібно заховати труби.

Також можна умовно виділити універсальний варіант — передбачає наявність в конструкції радіатора шести приєднувальних отворів &Ndash; два знизу і по два з кожного боку. Спосіб приєднання вибирає користувач, виходячи з особливостей своєї системи опалення. Решта отвори закриті заглушками.

 нижнє підключення радіаторів для опалення фото

На фото продемонстровано нижнє підключення батареї. Подаючий і зворотний трубопровід захований в стіні, де на етапі монтажу були спеціально виготовлені штроби.

Критерії вибору кращого радіатора

При виборі відповідного радіатора належить врахувати ряд нюансів, починаючи з типу матеріалу і потужності, і закінчуючи дизайном. Більш того, іноді саме останній параметр має вирішальне значення, особливо коли оформленням заміського будинку займається дизайнер.

Унаслідок затребуваності оригінальних форм і розмірів батарей опалення сучасний ринок може запропонувати цікаві рішення. А при необхідності можна замовити виготовлення опалювального приладу на замовлення. Найчастіше цікаві вироби складної форми-трубчасті, виготовлені зі сталі .

Далі поговоримо про Особливості та характеристики приладів, що мають ключове значення при виборі відповідного радіатора.

Критерій #1 — матеріал виготовлення

При виборі радіаторів за матеріалом виготовлення важливо в першу чергу проаналізувати конкретні умови експлуатації. Які будуть істотно відрізнятися для приватного будинку і квартири.

Кращі радіатори для приватного будинку

У приватних будинках автономне опалення. І це дуже зручно – власник не залежить від перебоїв і раптових відключень централізованого теплопостачання і може сам контролювати робочі параметри системи – тиск в системі, якість теплоносія і температуру його підігріву.

Тому для монтажу в таких системах можна використовувати сталеві, алюмінієві, Біметалічні, мідні і чавунні батареї – які душі завгодно. Більш того, в заміських будинках, де інтер'єр розробляють дизайнери, досить часто використовують саме трубчасті опалювальні прилади хитромудрої форми.

Якщо ж система опалення облаштовується в невеликому будиночку, який буде використовуватися час від часу, і власник виділили скромний бюджет, то цілком можна зупинитися на панельних батареях зі сталі – вони швидко нагріваються самі і швидко прогрівають приміщення.

Також в них поміщається зовсім небагато теплоносія, тому багато часу не буде потрібно, щоб заповнити систему по приїзду і злити рідину по від'їзду.

Оптимальні рішення для квартири

А ось в квартирах, в більшості випадків, опалення централізоване. А це означає, що власники такого житла ніяк не можуть вплинути на склад і температуру теплоносія (вода з домішками), тиск в трубопроводі, яке вище, ніж в автономних системах.

А в разі гідроударів і зовсім багаторазово підвищується. Тому від покупки панельні батарей зі сталі слід відразу відмовитися, віддавши перевагу біметалічним. Які здатні витримувати тиск в 20 бар, 50 і більше.

До речі, що стосується конкретного значення робочого тиску, то воно зазначено в паспорті приладу. І добре б відразу попросити у продавця подивитися протокол випробувань, щоб упевнитися, що заявлені показники не прикрашені, а підтверджені реальними випробуваннями.

Для систем централізованого теплопостачання також підходять чавунні батареї – вони менш чутливі до наявності домішок в теплоносії. Єдине, що потрібно, періодично розбирати і чистити прилади зовні і всередині.

Окремо варто сказати про квартири з автономною системою теплопостачання – тут такі ж умови, як і у власників приватного будинку. Тому не обов'язково вибирати практичні і дорогі біметалічні радіатори – при обмеженому фінансовому становищі цілком можна зупинитися на алюмінієвих.

Критерій #2 — вид радіатора і тип підключення

Що стосується вибору типу конструкції і підключення, то тут потрібно враховувати конкретні умови і свої переваги. Так, для квартир найчастіше беруть секційні батареї, підбираючи необхідну потужність. А ось для приватних будинків підійдуть будь-які – панельні, трубчасті і секційні.

 вид радіаторів для опалення фото

У квартирах з централізованим опаленням часто немає вибору за типом підключення – доводиться купувати батареї, виходячи з розташування стояка. Досить часто це бічне правобічне або Бічне Лівостороннє підключення.

А ось в приватних будинках власники можуть собі дозволити спроектувати розташування стояків, трубопроводів і опалювальних приладів на свій розсуд.

Важливо при виборі радіаторів відразу ж звернути увагу на комплектацію – чи йдуть комплектуючі для монтажу і підключення або їх належить докупити окремо. Якщо потрібно докуповувати, то обов'язково варто звернути увагу на діаметр (найчастіше 1/2”, але може бути й інший).

Критерій #3 — потужність опалювального приладу

Також при виборі батарей обов'язково потрібно орієнтуватися на теплову потужність обладнання. Адже для пристрою ефективної системи опалення належить правильно розрахувати потужність радіаторів.

 потужність радіаторів для опалення приватного будинку фото

Якщо взяти усереднене значення для приміщень з висотою стель до 2,7 м, то для обігріву 10 м2 буде потрібно 1 кВт. Виходячи з цих показників і розраховують потужність батареї.

Перед покупкою слід обов'язково перевірити, який показник потужності вказаний в паспорті приладу і порівняти, чи відповідає він цифрі, зазначеної в протоколі випробувань.

Багато виробників взагалі не проводять ніяких випробувань, а заносять в паспорт будь-яке відповідне значення, привабливе для потенційних покупців. Природно, продукцію таких фірм краще обходити стороною.

Критерій #4 — швидкість нагріву / охолодження

Показник швидкості зміни температури радіаторами важливий, якщо в планах облаштувати систему клімат-контролю. Для таких цілей підійдуть прилади з малою інертністю-вони швидко гріються і остигають.

Що дозволяє задавати потрібну температуру в приміщенні і контролювати її значення, оснастивши радіатори терморегуляторами.

 термогулятор для радіаторів опалення фото

Регулюваннюдобре піддаються Біметалічні, алюмінієві і сталеві прилади. А ось чавунні & ndash; володіють великою інертністю . Тому їх немає сенсу доповнювати регуляторами.

Критерій #5 — репутація виробника

При виборі радіатора краще віддати перевагу перевіреним брендам з хорошою репутацією, серед яких:

  • Сталеві – Kermi,Buderus, Stelrad, Termoteknik
  • Алюмінієві – GlobalVox, Fondital, Nova Florida
  • Чавунні – Adarad, Viadrus, Demrad, KIRAN, Konner
  • Біметалічні – Global Style, Sira, Rifar, Tenrad, Halsen, Radena, Rommer.

Як бачимо, багато виробників випускають не один тип радіаторів, які відрізняються матеріалом виготовлення та іншими характеристиками.

Але іноді складно відрізнити алюмінієвий радіатор від біметалічного, < strong>вартість якого набагато вище. Чим і може скористатися недобросовісний продавець. Тому перед покупкою можна провести тест, наприклад, магнітом – до біметалу завжди магніт буде притягуватися.

 перевірка батарей для опалення фото

Ще один спосіб перевірити достовірність відомостей від продавця – зважити секцію радіатора. Так, біметал завжди важче алюмінію & ndash; 1,5-2 кг у біметалу проти 0,7-1,5 кг у алюмінію

Тому, якщо вподобана вам модель не має супутніх документів, на корпусі радіатора немає маркування, значить перед вами підробка або виріб невідомого виробника. Купівля такого приладу - сумнівний захід.

рекомендуємо подивитися радіатори для опалення

Для детального розрахунку потужності та потрібної кількості радіаторів для опалення радимо перейти на статтю Розрахунок потужності, секцій та кількості радіаторів для опалення.
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям
Вибір радіаторів для опалення будинку: критерії та поради
410
Автор статьи -

Популярні статті

Схеми підключення водяних тепловентиляторів до системи опалення фото
5532
В даній статті ми розглянемо різні електричні схеми підключення, а також схемі&n...
Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення фото
4701

Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення

Правила підбору та монтажу системи димоходу для твердопаливного котла фото
4297
Здавалося б, що складного в завданні встановити якісну систему димоходу для прив...
Монтаж опалювального обладнання фото
3714
Так як ми є виробниками опалювального обладнання, клієнти запитують у нас про мо...
Котельне приміщення для інсталяції твердопаливного котла фото
3311
Дана стаття містить інформацію про "Вимоги до котельного приміщення для твердопа...

Ми у Фейсбуці